Venkovní terasy – máme pro vás seriál kompletního poradenství – úvodní 1. díl je tu!

Přichází jaro a brzy tu máme období snídaní venku, posezení s rodinou, letních party či klidného relaxu v křesle nebo houpací síti. Všechny tyto malé či větší události spojuje jedno – to ideální místo, kde takové chvíle budete trávit – tím může být dokonalá venkovní terasa u domu, na balkoně či relaxační plocha u bazénu. Toužíte po takové venkovní terase nebo si přejete tu vaši původní zrenovovat a nahradit novou? U nás jste na správné adrese. Nejen, že jsme schopni dodat kompletní materiál i zařídit montáž, ale hlavně jsme tu pro vás jako poradci.

Na začátku každého projektu je nápad a představa. Pokud vizi své terasy máte, začnou vám vyvstávat na mysl nejrůznější otázky: Jaký materiál na terasu vybrat? Jak na montáž terasových prken? Jak dlouho terasa vydrží? Jak o ni pečovat? Najednou zjistíte, že informací je plno a je nutné se začít rozhodovat, hlavně správně.

S námi se v tom zorientujete

Žijeme v době, kdy máme snad už ve všem nespočet možností a právě tak je tomu i na trhu terasových prken. Už na začátku se při výběru můžeme rozhodovat mezi kompozitními, čili dřevoplastovými neboli WPC, anebo prkny dřevěnými. Říkáte si: Dřevěné? Pak je na výběr mezi prkny z domácích jehličnatých dřevin nebo naopak z těch exotických… jmenovitě například: cedr, merbau, bukit, teak, ipe a další, a další. Jednotlivých druhů dřevin používaných na terasová prkna je pak více než desítka. Každý materiál má vlastnosti, které při výběru musíte vzít v úvahu, existují postupy, kterých je třeba se při konstrukci držet a také je k dispozici mnoho olejů a pečujících přípravků, jejichž rozdíly je třeba při rozhodování správně vnímat. Aby vznikla právě ta kouzelná terasa, kterou si představujete, je více než vhodné se v nabídce všech možností orientovat.

Proto jsme tu pro vás my – chceme změnit všechny pro vás nové a třeba cizí názvy a pojmy ve srozumitelný a užitečný soubor informací, díky kterému se nakonec rozhodnete správně.

Vezmeme to od A do Z

Připravili jsme pro vás celý seriál informací o terasách. Dozvíte se vše o jednotlivých druzích prken, jejich vlastnostech a vhodnosti použití. Ukážeme vám, jak vypadá určitý druh dřeva, jak se liší kompozitní prkna od přírodních, představíme důvody, proč se jedno dřevo hodí na terasu k bazénu a druhé na terasu k domu. Dáme vám návod na přípravu místa pro terasu i montáž a také dokonce doporučíme správné prostředky na údržbu a impregnaci. Poradíme vám se vším!

Těšíte se? My ano.

Začneme informacemi o terasách ze dřeva a dostaneme se postupně ke všem detailům jednotlivých druhů dřevěných prken.

Všechny díly našeho seriílu o terasách najdete ZDE