Terasová prkna Ipe 21 x 145 mm

ipe21x145hladka

Cena:2.290,00 Kč/m2 bez DPH / 2.770,90 Kč/m2 s DPH

Rozměry:

  • 21 x 145 mm
  • délky prken: 2,13 – 5,8 m po 30 cm +
  • pohledová strana – HLADKÁ

Hustota dřeva:

  • cca. 1200 kg/m3

Popis a vlastnosti:

  • různorodost barev od světle až tmavě čokoládově hnědá až po olivově hnědou barvu
  • nutno zamezit kontaktu s železnými předměty – tvorba černých skvrn!
  • pevné a velmi tvrdé dřevo
  • vysoká hustota a dlouhá životnost
  • bez povrchové úpravy dřevo získá šedostříbrný odstín

Pro dlouhodobé zhodnocení dřevěných teras z Ipe doporučujeme 2 nátěry jedním z OSMO COLOR speciálních olejů na dřevo s pigmentovým základem.

A9R15CD

Objednávejte zde:

„K objednání teras Ipe stačí, když nám pošlete níže vyplněný formulář.
Pošlete nám prosím také telefon, my se s vámi okamžitě spojíme a vše domluvíme!“Podrobný popis:

A9R15C7

Dřevo se vyskytuje nesouvisle v Jižní a Střední Americe a také v karibské oblasti. Většinou je známé jako Ipe, ale označuje se také jako lapacho a ironwood. Stromy dorůstají do výšky 45 m.

Latinský název: Tabebuia spp

Dřevo Ipe je světle až tmavě čokoládově hnědé, občas přechází do olivově hnědého odstínu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Dřevo Ipe je všeobecně pokládáno za pevné a velmi tvrdé. Vlákno je sice přímé, ale též spirálově uložené, což může někdy způsobovat obtížnější opracovatelnost, obzvláště kvůli nepravidelné textuře měnící se z jemné na střední. Ipe je velice těžké dřevo, s hustotou po vysušení až 1200 kg/m3. Je v každém ohledu velmi trvanlivé a po vysušení je stabilní. Díky vysoké tvrdosti a díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek má dlouhou životnost. Tyto ve dřevě obsažené látky mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je bezpodmínečně nutné dřevo Ipe před první úpravou nechat min. 3 měsíce zvětrat, aby došlo k přirozenému úbytku obsažených látek a dřevo bylo tak připraveno k přijmutí olejového nátěru. Po této době pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit a jako nejvhodnější ošetření doporučujeme 2 nátěry jedním z OSMO Speciálních olejů na dřevo s pigmentovým základem. Tak můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit.

Při aplikaci nátěru postupujte přesně dle pokynů uvedených na obalu. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečné stabilní podkladní konstrukce. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.

Hustota dřeva: cca 1200 kg/m3

Použití:

Široké možnosti využití zahrnují výrobu venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Tato dřevina je také používána ve stavebnictví.

A9R15CA